Wyjazd z psem nad jezioro – wakacyjny przewodnik!

Zoorodeo - akcesoria dla zwierząt

Żadna prawdziwa wakacyjna przygoda nie może mieć miejsca bez naszego czworonożnego przyjaciela! Cóż to byłby za wyjazd, gdy nasz kochany pies zostałby w domu sam, albo pod opieką kogoś spoza jego ,,stada”? Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się krótkie wypady za miasto, szczególnie nad jeziora.

To świetny pomysł, również dla zwierząt – przed wyjazdem warto oczywiście sprawdzić opinie pod kątem przyjazności dla zwierząt. Podsumujmy najważniejsze aspekty krótkich wyjazdów z psem nad jezioro, mając szczególnie na uwadze jego bezpieczeństwo oraz frajdę. W końcu po to jedzie się nad jezioro! Nasz krótki przewodnik skupi się, między innymi, na podróży, pożywieniu oraz zabawkach. Czas wyruszyć w drogę!

sklep zoologiczny Zoorodeo Olsztynek

Odpowiedni transporter dla psa to podstawa!

Żadna wyprawa autem nie może odbyć się bez odpowiedniego transportera dla psa. W Sklepie zoologicznym Zoorodeo znajdziesz właśnie takie specjalne torby, przystosowane do zapewnienia jak największego komfortu i zredukowania stresu długiej podróży – zarówna psa, jak i… właściciela! Transporter może być przeznaczony zarówno dla roweru, jak i samochodu, w przypadku jazdy dookoła jeziora warto zaopatrzyć się właśnie  w dedykowany do tego celu transporter na rower. Posiadają one ramy przymocowywane bardzo precyzyjnie i stabilnie do bagażnika roweru. Torbę można za pomocą rzepów odłączyć od ramy – to bardzo wygodne. Każdy miłośnik psów potwierdzi, że transporter jest konieczny podczas wyjazdów. Bezpieczeństwo w trakcie podróży wymaga odpowiedzialności i zapewnienia pupilowi właściwego sposobu na przebycie drogi nad wymarzone jezioro. Wartą podkreślenia, dodatkową zaletą, jest to, iż torby tego typu występują w wielu kolorach i wzorach. Wybór nie ogranicza się jedynie do rozmiaru, lecz także do stylu. Może być nowoczesny i odlotowy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by zachować dyskrecję i powagę.

Podróż nad jezioro wymaga odpowiedniego przygotowania

Aby podróż nad jezioro upłynęła szybko i bez stresu należy ją odpowiednio zaplanować. Podstawowym warunkiem, branym pod uwagę niezbyt często (a szkoda!) jest… odległość. Naprawdę warto oszczędzić psu trudów podróży, nawet z odpowiednim transporterem i postojami. Najlepsza trasa powinna być po prostu krótka, toteż szczególną wagę przyłóżmy do tego, by jezioro położone było w bliskiej okolicy, do której większość dystansu prowadzi przez dostatecznie utrzymane drogi. Koniecznie zatrzymujmy się tak często, jak to tylko możliwe – pupil nie jest w stanie tak dokładnie zakomunikować swoich potrzeb jak człowiek. Koniecznie należy myśleć za niego. Latem zazwyczaj są upały – zapewnijmy dostęp do wodopoju, nie ustawiajmy temperatury klimatyzacji na zbyt chłodną lub gorącą. Uważnie kontrolujmy kierunek i siłę nawiewów, aby nie dmuchały one powietrzem prosto w transporter dla psa!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Aby pies był zadowolony podczas wyjazdu, zadbajmy o jego komfort. Bardzo wiele może dać zabranie ulubionej zabawki czy miski. Pies czuje się pewnie, nie tęskni za domem ani nie jest zdezorientowany. Wyjazd to przyjemność dla właściciela oraz jego zwierzęcia, bez przyjemności wypad nad jezioro nie ma sensu! Warto przemyśleć także zakup dedykowanych mat oraz podkładów dla psów, dostępnych w Sklepie zoologicznym Zoorodeo – pomoże to w czerpaniu przyjemności z wyjazdu nad jezioro. Najlepsze jezioro na pobyt z pupile to jezioro niezbyt uczęszczane. Uzyskamy wtedy więcej miejsca na wspólne zabawy i spacery, a ukochany pies nie będzie narażony na podwójny stres- nowego miejsca oraz nowych zwierząt dookoła niego. Jak podkreślane było na samym początku, wyjazd nad jezioro powinien być poprzedzony odpowiednim rozeznaniem się w temacie. W internecie można znaleźć mnóstwo opinii oraz informacji na temat niemal każdego obiektu turystycznego. Często można z niego wyłuskać porady stworzone przez właścicieli czworonogów: czy obiekt nadaje się dla zwierząt? Czy funkcjonują na jego terenie zakazy wyprowadzania zwierząt? Czy są specjalne strefy dla czworonogów? Wszystko to pomoże w podjęciu decyzji, oszczędzając kłopotów już po przyjeździe na miejsce po długiej podróży. Wpływa to na bezpieczeństwo!

karma i akcesoria dla zwierząt Zoorodeo

Ulubiona karma dla psa to gwarancja udanego pobytu nad wodą!

Każdy pies ma swoje preferencje związane z karmą oraz poszczególnymi rodzajami pożywienia. Niektóre jedzą o odpowiednich porach, a jeszcze inne we właściwych okolicznościach. Warto dokładnie przemyśleć i przeanalizować tematy żywieniowe i dostosować je do wyprawy tak dobrze, jak to tylko możliwe. Karma mokra nie zawsze nadaje się do szybkiego przegryzania nad jeziorem, znacznie lepsza jest sucha karma. Oczywiście nie da się uniknąć przy tej okazji tematu indywidualnych preferencji każdego psa – niektóry woli mokrą karmę, niezależnie od okoliczności. Uszanujmy to! Sklep zoologiczny Zoorodeo ma w swojej ofercie szeroki wybór karmy każdego typu. Dostępne są tam również smakołyki, o których dokładniej napiszemy poniżej.

Dobry smakołyk ucieszy psa, zwłaszcza daleko od domu

Każdy pies z radością przywita dobry smakołyk, zwłaszcza taki, który zna ze swojego domu. Sklep zoologiczny Zoorodeo przygotował swoją ofertę pod względem przysmaków odpowiednich na krótkie lub długie podróże. Bardzo zdrowe filety z drobiu przypomną mu o swoim normalnym trybie życia, nie denerwując podczas trasy pokonywanej autem. Dla nas istotne jest to, że filet nie pachnie przykro podczas jazdy, co z kolei przyczynia się do poprawy samopoczucia ludzkiej części kompanii. Ciekawym pomysłem jest także kość prasowana ze żwaczem, wypełniona w stu procentach flaczkami. Stworzona jest z suszonej skóry naturalnej, przez co jest w pełni dostosowana do układu pokarmowego każdego czworonoga. Sporo psów przepada za małymi przysmakami-kostkami o smaku ryby, kaczki, kurczaka lub wątróbki. Na samym końcu warto pamiętać o niewielki przysmakach Cookie Snack Mini Bones (producent: Trixie), w sam raz na przegryzkę. Smakołyki dla psa tego typu pozwolą zapomnieć o trudach siedzenia przez kilka godzin w transporterze, zredukują poziom stresu i odsuną uwagę od zmęczenia. Nad jeziorem mogą być nagrodą za dobrze wykonane zadania.

sklep zoologiczny Olsztynek

Pamiętajmy, że w życiu najważniejsza jest woda!

Aby nasz pies czuł się dobrze podczas podróży, koniecznie dajmy mu dostęp do chłodnej wody, zebranej do butelki zaraz przed wyjazdem, lub sprawdzonej, niegazowanej wody mineralnej. Pies powinien kojarzyć jej smak, ponieważ może odmówić jej spożycia, cierpiąc na pragnienie – obserwujmy go, woda to podstawa! W sklepie zoologicznym Zoorodeo znajdziesz plastikowe miski, nie rozbiją się podczas wypoczynku nad jeziorem, a umożliwią czworonogowi spożywanie tylko sprawdzonej wody. Na wakacje można dokupić też miskę spowalniającą tempo jedzenia – zapobiega łapczywemu pochłanianiu pokarmów oraz wody, warto w przypadku tego typu potrzeby mieć także miskę specjalnie przeznaczoną na wakacje.

Odpowiednia miska zachwyci każdego psa!

Miska dostosowana do psa to prawdziwy skarb. Uczy psa jeść pokarm tylko z niej (a nie z niepewnych źródeł), ponadto może przyczynić się do redukcji szkodliwego przyzwyczajenia, jakim jest zbyt łapczywe jedzenie. W tym celu kupuje się tak zwane miski zapobiegające łapczywemu jedzeniu. Ich specyficzna budowa (pies wkłada wysiłek w wyciągnięcie poszczególnych kawałków) sprawia, że jedzenie odbywa się znacznie wolniej. To bardzo przydatne narzędzie do wyrabiana zdrowych nawyków, wspierające pośrednio trawienie oraz zapobiega wrzodom. Miska tego typu przyda się na wakacjach nad jeziorem. Jeżeli pies nie ma problemów wymienionych powyżej, wystarczy zwykła plastikowa miska. Wszystkie wymienione przedmioty bez problemu kupimy w sklepie zoologicznym Zoorodeo, gdzie znajdują się również inne typy misek dla psów każdej wielkości.

Smycz podczas wyjazdu nad jezioro z psem jest absolutnie konieczna!

Nic nie odda tak nieocenionych przysług podczas pobytu nad jeziorem, jak smycz. Pies może być odpowiednio wyszkolony do poruszania się bez smyczy, jednak w zatłoczonych miejscowościach nad jeziorem to wciąż niezbędny element wyposażenia. Smycz z regulowaną długością dobrze sprawuje się podczas relaksu nad wodą. Kilka metrów wystarczy do buszowania w przybrzeżnych krzakach, bez obawy o zbytnie oddalenie się psa od naszej bazy. Smycz powstrzyma psa przed spontanicznym biegiem w kierunku dzikiej zwierzyny, a nam oszczędzi trudów biegu za pochłoniętym polowaniem czworonogiem.

sklep Zoorodeo - akcesoria dla zwierząt

Zabawki świetnie sprawdzą się poza domem

Odpowiednie zabawki stanowią świetną zabawę, zajmującą czworonoga wtedy, gdy nam należy się zasłużony odpoczynek. Jezioro sprzyja dzikiej zabawie, a zabawki tylko stymulują świetną rozrywkę. Bardzo ciekawy jest hantel winylowy, dostępny w ofercie sklepu zoologicznego Zoorodeo. Hantelek dostępny jest w trzech rozmiarach – 15cm / 19cm / 25cm – oraz w środku wyposażony jest w piszczałkę. Wydaje nieprzeszkadzający dźwięk, który zachwyci każdego pieska. Zapamięta on wypad nad jezioro jako niezapomniane przeżycie. Niezwykle ciekawie prezentuje się piłka Denta Fun, wprost stworzona na radosny pobyt na plaży. Psy przepadają za miętowym smakiem, a dodatkową zaletą Denta Fun jest to, iż piłka ta masuje dziąsła. Z obserwacji zabawek najchętniej wybieranych nad jezioro wysuwa się wniosek, że numerem jeden jest niemal zawsze jeżowa piłka. W środku znajduje się piszczałka. Stymulujące uwagę i wyobraźnię dźwięki zajmują psy podczas relaksu ich właścicieli nad jeziorem. Jeszcze inną alternatywą są piłki z miejscem na przysmaki w środku. Dostęp odbywa się przy pomocy niewielkiego otworu, przez który wypadają smakołyki. To ciekawy gadżet, który swoją popularność zyskał stosunkowo niedawno. Jak widać, sposobów na zajęcie psa podczas wczasów nad jeziorem jest całkiem sporo.

Wypad nad jezioro z psem to sama przyjemność!

Jak widać, przy zachowaniu niezbędnych względów bezpieczeństwa wypad nad jezioro z psem jest samą przyjemnością. Nasz czworonóg będzie zachwycony zmianą otoczenia na niepowtarzalny, naturalny zbiornik wodny oraz zainteresuje się także innymi cudami natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *