Zabawki dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Zabawki dla psów

Zabawki dla psa to ważny element wyprawki czworonoga. Przydadzą Ci się gryzaki, kong, frisbee oraz inne akcesoria w zależności od Waszych zainteresowań. Jak wybrać idealne zabawki? Które gryzaki są lepsze dla szczeniąt, a które dla dorosłych psów? Zabawka zabawce nierówna, ale my mamy dla Ciebie najlepsze produkty!

Zabawka dla psa do gryzienia

Gryzienie to naturalna potrzeba czworonogów. Niestety, cena jaką może ponieść za to opiekun to zniszczone buty lub inne przedmioty. Jeśli chcesz tego uniknąć, wybierz zabawki do żucia i gryzienia! Są one szczególnie przydatne w przypadku ząbkujących szczeniąt. Małe psy, podobnie jak dzieci, odkrywają świat, wkładając wszystko do pyszczka. Nie dawaj zgody na to, by Twój pupil przeżuwał nieodpowiednie przedmioty. Zainwestuj w zabawkę, która będzie dla niego bezpieczna! Pamiętaj, by dla młodych czworonogów wybierać miękkie, gumowe piłki lub zabawki innego kształtu, które nie uszkodzą ich delikatnych zębów, ale pomasują bolące dziąsła! Podobnie starsze psy, przedstawiciele mniejszych ras, a także pupile z chorobami zębów potrzebują miękkich (piszczących) zabawek.

Pamiętaj, że zabawki sprawdzonych producentów są wykonane z wytrzymałej gumy, plastiku lub winylu. Zwykle wytrzymują one dłużej niż np. piszczące pluszowe maskotki, ale co pewien czas wymagają wymiany. Zwracaj uwagę także na to, że preferencje Twojego psa mogą się zmieniać wraz z wiekiem.

Zabawki do aportowania

Psy uwielbiają piłki i zabawę w aportowanie! Piłka może być jednak zastąpiona przez dysk, czyli frisbee. Jest on bardziej wszechstronny, ponieważ opiekun możne zmieniać prędkość dysku, który nie zawsze leci w oczekiwanym przez psa kierunku. Różnorodność zabawek do aportowania może stanowić wyzwanie dla Twojego psa i zapobiegać jego nudzie.

Zabawki tego typu mogą być wykonane z:

  • gumy,
  • plastiku,
  • liny lub innego materiału.

Zabawki dla psa do szarpania

Większość psów lubi bawić się w “przeciąganie liny”! Taka zabawa to świetne ćwiczenie psychiczne i fizyczne, dlatego w naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów zabawek do ciągnięcia o różnym kształcie, wielkości i z różnych materiałów. Najczęściej zabawki do ciągnięcia wykonywane są ze sznura lub gumy. Idealna zabawka powinna być wygodna do trzymania w dłoni przez opiekuna, a także łatwa do gryzienia i ciągnięcia przez psa!

Nigdy nie pozwalaj jednak bawić się zabawkami ze sznurka bez nadzoru, gdyż może on rozerwać linę i połknąć jej kawałki! Kiedy taka zabawka zaczyna się rozwijać, czas ją wyrzucić!

Zabawki pełne przysmaków

Kolejną kategorią są zabawki dla psów zawierające smakołyki! Zdecydowanie powinny one znajdować się w każdym domu, w którym mieszka czworonóg. Oferują mu one doskonałą zabawę oraz stymulację umysłową. Zabawki dozujące karmę są różnej wielkości i mogą mieć odmienne kształty. Najpopularniejszy jest Kong, czyli produkt, który można napełnić pasztetem, masłem orzechowym, suchymi krokiecikami lub innym przysmakiem, który urozmaici zabawę! Jest to doskonała opcja, gdy wychodzisz na dłużej i chcesz zapewnić psu zajęcie! Tego typu produkty mogą zapewnić Twojemu psu rozrywkę na wiele godzin.

Co dla pływającego psa?- zabawki do wody

Często wybierasz się z psem nad wodę? Twój pies lubi pływać? Potrzebne Ci zabawki dla psów, które nadają się do wykorzystania nad jeziorem lub w stawie. Zwykle wykonane są one z pianki, gumy lub tworzywa sztucznego! Sięgnij np. po pływające piłki lub pierścienie!

Pamiętaj, by wybierać tylko zabawki stworzone specjalnie do wody, które nie toną i nie napełniają się wodą. Po każdym użyciu umyj piłki lub inne akcesoria i pozostaw je do wyschnięcia.

Jak wybrać zabawkę dla czworonoga?

Wybierają najlepsze zabawki spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów, zwróć uwagę na to, że:

  • ostro zakończone przedmioty to zawsze zły pomysł,
  • zabawka nie powinna mieć elementów, które mogą się łatwo oderwać i zostać połknięte,
  • zabawki muszą mieć odpowiedni rozmiar dopasowany do wielkości Twojego psa,
  • miękkie zabawki są odpowiednie dla młodszych i mniejszych psów,
  • produkty z twardej gumy lub naturalne poroża są dobre dla energicznych, dorosłych psów o zdrowych zębach.

Pamiętaj, że każda pęknięta lub w inny sposób uszkodzona zabawka musi zostać wymieniona na nową!

Nasz sklep oferuje szeroki wybór piłek, gryzaków, sznurów oraz zabawek na przysmaki. Czas na zakupy!