Podkłady higieniczne, pieluchy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Podkłady, pieluchy dla psów

Pieluchy dla psa oraz podkłady higieniczne przydadzą Ci się podczas kwarantanny szczeniaka, który nie powinien wychodzić na zewnątrz przed otrzymaniem wszystkich szczepień oraz w trakcie cieczki lub dla psiego seniora, którego dosięgnęło nietrzymanie moczu.

Podkłady higieniczne – jak przeprowadzić naukę czystości psa?

W przypadku szczeniąt nie raz znajdziesz plamy moczu na środku pokoju lub w pobliżu drzwi wejściowych. Zanim nauczysz psa czystości i sygnalizowania swoich potrzeb fizjologicznych przydadzą Ci się podkłady higieniczne. Jak postępować w przypadku szczeniąt?

Umieść maty chłonne z dala od misek z jedzeniem oraz wodą. Początkowo podkład może znajdować się w pomieszczeniu, w którym piesek spędza najwięcej czasu lub gdzie najczęściej oddaje mocz. Jeśli załatwi się na matę, pokaż mu swoją radość! Pochwal go lub daj nagrodę! Później powoli przesuwaj matę w stronę drzwi wyjściowych.

Pamiętaj, by zachęcać psa to korzystania z maty! Kładź go na niej w czasie, gdy zazwyczaj sika. Szczenięta najczęściej załatwiają się po jedzeniu, zabawie oraz po drzemce. Zabieraj psa na podkład i mów np. „siusiu”, by Twój pies skojarzył słowo z czynnością!

Produkty dla szczeniąt oraz psich seniorów występują w różnych rozmiarach. Niektóre podkłady posiadają nawet naklejki, dzięki którym umocujesz je na podłodze!

Pieluchy dla psa, a pieluchy dla suczki

Suczka w cieczce może posikiwać oraz plamić podłogę wydzieliną z dróg rodnych. Pamiętaj, by wybierać produkty przeznaczone dla suczek. Psy i samice mają bowiem odmienne potrzeby. Produkty dla samców uwzględniają ich potrzeby anatomiczne.

Jak wybrać rozmiar pieluchy?

Korzystanie z pieluch dla psów jest naprawdę proste, choć na początku może wydawać się trochę skomplikowane. Skąd masz wiedzieć, czy wybrane modele nadają się dla Twojego czworonoga?!

Pieluchy dla psów występują w kilku rozmiarach, które mogą nieznaczenie różnić się w zależności od marki. Rozmiar jest dostosowany albo do wagi psa, albo do obwodu w jego talii.

Przed zakupem zmierz swojego czworonoga! Jak to zrobić? Zmierz obwód talii (miejsce przed tylnymi łapami psa) za pomocą miary krawieckiej, sznurka lub elastycznej taśmy. Zwróć uwagę, że jeśli Twój pies znajduje się na końcu zakresu, zaleca się wybranie większego rozmiaru! Ważna jest również szerokość pasków brzusznych, które trzeba porównać do stosunku odległości między przednimi i tylnymi nogami każdego psa!

Twój wysiłek włożony w dobór odpowiedniego rozmiaru ma ogromny wpływ na komfort Twojego psa! Pod tym kątem zapewne oboje docenicie pieluchy, które mają zapięcia na rzepy i umożliwiają wygodne zakładanie bez konieczności przeciągania ogona.

Modele pieluch dla psów

Możesz być zaskoczony, że pieluchy dla psów nie różnią się od siebie tylko rozmiarem oraz przeznaczeniem dla konkretnej płci! Producenci oferują także różne konstrukcje oraz materiały.

Wyróżnia się trzy główne rodzaje pieluch dla psa:

  • Pełne pieluchy, które przypominają te dla małych dzieci, ale mają otwór na ogon!
  • Opaski na brzuch, które są lżejszą alternatywą dla standardowych pieluch i pasują do anatomii samców psów.
  • “Szelki”, czy pieluszki z szelkami to specjalna opcja dla szczupłych psów oraz zwierząt, które zdejmują inne pieluchy.

Pieluchy dla psiego seniora

Problem nietrzymania moczu zdarza się zarówno u starszych czworonogów, jak i u niektórych suczek po zabiegu sterylizacji. Pokastracyjne nietrzymanie moczu dotyczy najczęściej suczek dużych lub olbrzymich ras. Zawsze skonsultuj problem z lekarzem weterynarii, który pomoże zmniejszyć nasilenie zmian przy użyciu odpowiednich leków. Co możesz zrobić w domu?

Korzystać z podkładów oraz pieluch! Na rynku dostępne są już ciekawe produkty wielokrotnego użytku, co na dłuższą metę jest bardziej ekologiczne dla naszej planety oraz ekonomiczne dla opiekuna.

Podkłady oraz pieluchy dla szczeniąt i dorosłych psów to produkty, które ułatwiają życie opiekuna! Pozwalają na zachowanie czystości i ograniczenie nieprzyjemnych niespodzianek w różnych miejscach domu! Z myślą o Tobie i Twoim pupilu nasz sklep oferuje szeroki wybór produktów, które możesz dopasować do Waszych potrzeb.