Klatki dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Klatki dla psów

Klatki dla psów to nic innego jak pewnego rodzaju domki lub budy, czyli miejsca służące jako azyl i schronienie dla czworonoga. W takich klatkach można zamknąć swojego pupila i zapewnić mu bezpieczeństwo w domu lub podczas transportu. Klatki dla psów są skonstruowane w taki sposób aby zapewnić zwierzakowi naturalne legowisko. Dodatkowo klatki często są wykorzystywanie w szkoleniu psa. dzięki nim o wiele łatwiej nauczyć czworonoga zasad np. dotyczących ograniczeń dostępu do niebezpiecznych miejsc dla czworonoga. Treningi mają na celu przyzwyczajenie psa do klatki tak aby pies mógł się w niej dobrze czuć i odpoczywać w czasie dnia bez doczuwania zbędnego stresu. Proces przyzwyczajania psa do klatki najlepiej rozpocząć w czasie gdy pies jest w młodym wieku, czyli od szczeniaka. Korzystanie z takiej klatki dla można porównać do umieszczania małego dziecka do kojca lub łóżeczka. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że nieodpowiednie korzystanie z klatki i zamykanie w niej psa na długi czas w ciągu dnia może skutkować tym, że zrobimy swojemu psu krzywdę o podłożu psychicznym. Ponadto dodatkowym plusem klatek jest łatwość w zachowaniu czystości zarówno w klatce jak i całym domu.

Jaki rodzaj klatki wybrać dla psa? 

Klatki w zależności od ich przeznaczenia oraz materiałów z jakich została wykonana dzielimy na:

  • transportery dla psów: w głównej mierze ich zadaniem jest znaczne ułatwienie w podróżowaniu z czworonogiem. Transportery mogą mieć formę torby, klatki, małego kontenera bądź kosza. Do wykonania transporterów używa się bardzo zróżnicowanych materiałów takich jak: tkanina, tworzywo sztuczne, wiklina, a także metal. Charakterystyczna dla transporterów jest ich niewielka waga i poręczność. Doskonale sprawdzają się podczas podróży samochodem, w czasie pobytu w hotelu.
  • kojec dla psów: są to produkty stanowiące kategorie schronienia dla psa, którą możemy podzielić na dwa rodzaje. Podział ten opiera się na miejscu ich użytkowania. Zatem kojec może być wewnętrzny lub zewnętrzny. Obydwie opcje wyglądają zupełnie inaczej oraz inne jest również ich docelowe przeznaczenie. Kojec zewnętrzny służy do umieszczania np. w ogrodzie, na podwórzu domu, czyli tam gdzie pies prawie stale bytuje. Kojec zewnętrzny zazwyczaj jest wydzieleniem przestrzeni przeznaczonej dla psa znacznie większej niż w przypadku kojca wewnętrznego. Bardzo często znajduje się w nim nawet buda, a sam kojec ma na tyle dużą ilość przestrzeni, że pies może się po niej bez problemu poruszać. Taki kojec jest bardzo praktyczny i zapewnia czworonogowi możliwość przebywania na powietrzu. Nie mniej jednak należy pamiętać, że kojec zewnętrzny powinien mieć odpowiednio dobraną wielkość do naszego pupila i być dobrze zabezpieczony gdyż niektóre rasy psów posiadają umiejętność przeskakiwania nawet wysokich ogrodzeń. Kojec powinien być codziennie sprzątany zwłaszcza gdy pies załatwia się w jego obrębie. Właściciel swojego czworonoga musi również pamiętać aby zapewnić psu dostęp do wody oraz pokarmu. Natomiast kojce wewnętrzne są przystosowane do stosowania wewnątrz mieszkania lub domu. Wystarczy zamknąć za pomocą drzwiczek swojego zwierzaka wewnątrz. Głównym celem kojca wewnętrznego jest ograniczenie psu dostępu różnego rodzaju przedmiotów, które może zniszczyć zwłaszcza gdy pies zostaje sam w domu. Taki kojec wydziela przestrzeń poruszania się zwierzaka. Kojce dla psów wykonywane są z materiałów takich jak: gruba tkanina ze stelażem, metal, drewno, siatka, tworzywo sztuczne.
  • Klatka kennelowa dla psa: to psia buda przeznaczona do użytkowania w domu. Jej zadaniem jest zapewnienie psu dobrego samopoczucia, komfortu oraz bezpieczeństwa. Zwierzaka należy najpierw nauczyć przebywania w tego typu klatce aby nie odczuwał czasu,, który spędza w klatce jako czas spędzony w niej za karę, czyli jak w więzieniu. Jeżeli nasz pupil przyzwyczai się do swojej klatki będzie to duże ułatwienie np. podczas sprzątania domu, podczas odwiedzin gości czy też w trakcie posiłku.

Wielkość klatki dla psa

Kolejnym kryterium w trakcie wyboru odpowiedniej klatki jest jej wielkość. Przede wszystkim naszym czworonogom musi być w klatce wygodnie. Zdecydowanie powinna być na tyle duża aby pies miał możliwość swobodnie w niej siadać, obracać się oraz poruszać. Jednocześnie klatka musi być także na tyle mała, by nasz pies nie mógł w niej biegać oraz skakać. Dzięki odpowiedniej wielkości zapewnimy swojemu psu bezpieczeństwo.

Rodzaj materiały, z którego wykonano klatkę

Rodzaj tworzywa, z którego wykonano klatkę podobnie jak dobór jej wielkości powinien być dopasowany do indywidualnych cech charakteru naszego pupila. Jeżeli pies jest spokojny idealnie sprawdzi się klatka wykonana z tkaniny. Natomiast jeśli pies lubi brykać lepszą opcją będzie klatka metalowa, drewniana lub wykonana z tworzywa sztucznego. Dodatkowym plusem klatki będzie zastosowanie w niej drzwiczek.

Ciekawą i bogatą ofertę odnoszącą się do kategorii klatek znajdziesz na stronie https://zoorodeo.eu/ . Nasza strona umożliwia wybór produktów dla zwierząt dopasowanych do ich potrzeb. Znajdziesz na niej różne kategorie produktów, zobacz także nowości roku 2021 wszystko w jednym sklepie. Dzięki temu możesz skompletować całą wyprawkę dla swojego pupila w ciągu jednego dnia i bez wychodzenia z domu. Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się ze sklepem pisząc do nas e mail. Wchodząc na naszą stronę akceptujesz korzystanie z plików cookies.