Szczotki, grzebienie, rolki dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Szczotki i grzebienie dla psów

W trosce o dobro naszego psa należy stworzyć mu odpowiednie do życia warunki. Pies to niewątpliwie najlepszy przyjaciel człowieka. Podobnie jak człowiek na co dzień potrzebuje akcesoriów do pielęgnacji. Szczotki dla psów są jednym z niezbędnych elementów służących w celu pielęgnacji sierści. Pies ma sierść, a właściciel powinien pomóc swojemu pupilowi o nią zadbać. Regularne czesanie sierści psa to podstawa. Rozczesywanie sierści zdecydowanie skraca etap linienia. zatem na częstym czesaniu zyskuje zarówno pupil jak i jego właściciel. Dzieje się tak ponieważ pies nie ociera się o wszystko by zrzucić nadmiar sierści. Więc właściciel mam mniej sprzątania w domu. Do czesania sierści służą różnego rodzaju szczotki i grzebienie dla psów. Dzięki częstym szczotkowaniu psa korzystnie wpływa na higienę jego skóry oraz daje możliwość łatwego usunięcia luźnych włosów, a także zanieczyszczeń. Szczotka dla psa niesie z sobą dużo pozytywów. Jeżeli jest odpowiednio dobrana do sierści czworonoga pozwala na utrzymanie jego sierści w dobrej kondycji. Wyczesana sierść wygląda lśniąco i zdrowo. Do akcesoriów związanych z pielęgnacją sierści psa należy także zgrzebło, trymer. Akcesoria do czesania psów dobrze sprawdzą się również w pielęgnacji sierści kotów.

Szczotki i grzebienie dobrane do rodzaju sierści psa

Dobór odpowiedniego narzędzia do wyczesywania sierści psa ma ogromny wpływ na komfort pupila. Akcesoria dla psa powinniśmy dobierać w zależności od rodzaju sierści psa. Dobra szczotka dla psa pozwoli na uniknięcie trudnych do wyczesania kołtunów i ułatwi rozczesywanie. Co więcej szczotkowanie wywiera korzystny wpływ na stan zdrowia czworonoga. W trakcie czesania szczotką lub grzebieniem usuwamy martwy naskórek oraz podszerstekę, czyli miękką, krótką oraz stosunkową gęstą część warstwy futra psa. Pomagają w pozbyciu się pcheł. Pies zauważalnie mniej się drapie i jest szczęśliwy. Szczotki i grzebienie należy dobrać do indywidualnych cech sierści twojego czworonoga. Dobrze gdy szczotka lub grzebień ma wygodny do trzymania uchwyt. akcesoria należy odpowiednio wybrać do długości sierści pupila. Tak aby proces wyczesywania i pielęgnacja w trakcie czesania była przyjemna.

Rodzaje szczotek i grzebieni:

  • grzebień dla psa: ma za zadanie rozczesywanie psich włosów. Grzebienie charakteryzują się tym, że maja obrotowe ząbki ułatwiające rozczesywanie. Grzebienie dla psów mogą być wykonane z różnych stworzy np. z plastiku, bądź drewna. Rozstaw rębów grzebienia może się od siebie różnić dlatego najlepiej dostosować go do rodzaju sierści psa. Do gęstej sierści lub włosia lepiej sprawdzi się grzebień z szerokim rozstawem zębów. Grzebień można spotkać w dwóch podstawowych wersjach. Duży, czyli taki który posiada dość szeroko rozstawione ząbki. Doskonale sprawdza się u psów z długim , gęstym włosiem z tendencjami do kołtunienia. Mały, czyli taki, który ma gęsto rozstawione ząbki idealnie nadaje się do czesania np. okolic uszu i głowy.
  • szczotki druciane dla psów: Szczotki tego typu są głównie do rozczesywania włosów, a nie sierści. Co za tym idzie świetnie sprawdzą się u ras psów, które posiadają włosy, a nie sierść np. u Yorków, u rasy Shin Tzu oraz u Maltańczyków. Szczotki te zapobiegają powstawaniu kołtunów.
  • szczotka pudlówka dla psa: Idealne narzędzie rozczesywania kołtunów. Cechuje się charakterystycznymi, zagiętymi drucikami, niekiedy zakończonymi ochronną kulką.
  • szczotka wykonana z naturalnego lub sztucznego włosia: Świetnie nadaje się do czesania szczeniaka np. jako pierwsza szczotka. Głownie służy do czesania a nie do rozczesywania. Można ją zastosować np. na sam koniec czesania w celu nadania sierści niepowtarzalnego połysk.
  • szczotka dla psów z włosia i plastikowych drucików: doskonała dla psów takich ras jak np. Owczarek Szatlandzki oraz Border Collie.

Aby czesanie stało się dla naszego czworonoga przyjemnością trzeba robić to systematycznie. Dzięki temu zbudujemy więź z czworonogiem, a pies nie będzie uciekał na widok szczotki i grzebienia.

Akcesoria do pielęgnacji sierści czworonoga znajdziesz na stronie https://zoorodeo.eu/ w naszym sklepie zoologicznym online. Wszystko w trosce włosie twojego pupila. Odwiedzając nasz sklep możesz znaleźć wiele kategorii dotyczących pielęgnacji zwierząt. Oferujemy szeroki wybór produktów takich jak: grzebień dla psa, zgrzebło oraz niezbędne opisy zawierające informacje produktów. Sklep oferuje również produkty wysokiej jakości dobrego producenta zolux. Sprawdź sam i skorzystaj z naszej strony.