Miski dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Miski dla psów

Spożywanie pokarmów przez naszego pupila to jeden z najważniejszych element psiego rytmu dnia codziennego. Bardzo istotne jest aby pies w trakcie jedzenia karmy i picia wody odczuwał komfort. To właśnie to jak nasz pies je pokarmy ma kolosalne znaczenie na prawidłowe funkcjonowanie jego układu trawiennego. Jeżeli zwierzę je zbyt łapczywie może to skutkować groźnymi problemami gastrycznymi. Zatem olbrzymie znaczenie ma wybór właściwej miski dla czworonoga.

Różne rodzaje miski dla psa – Jak wybrać?

W dzisiejszych czasach istniej sprzyjająca okoliczność i możliwość doboru prawidłowej miski dopasowanej do indywidualnych potrzeb psa. Miski dla psa różnią się od siebie przede wszystkim tworzywami z jakiego zostały wykonane oraz pojemnością.

Rodzaje misek dla psów:

  • Miski metalowe: Miska wykonana z metalu charakteryzuje się wysoką jakością oraz długotrwałą wytrzymałością. Dodatkowym ich atutem jest to, że prezentują się bardzo estetyczne. Taka miska dla psa jest dostępna w różnych rozmiarach. Niestety nie ma tu możliwości dużej ilości wyboru kształtów oraz kolorów. Co więcej miski te są łatwe w dezynfekcji i zachowaniu czystości. Można myć je w zmywarce do naczyń oraz wyparzać we wrzącej wodzie. Kolejnym atutem tych misek jest gumowa spodnia warstwa antypoślizgowa, dzięki takiemu rozwiązaniu pies w trakcie jedzenia nie przesuwa miski. Dużemu zwierzakowi można sprezentować metalową miskę na stojaku. Tego typu akcesoria zobacz w ofercie producenta trixie. Dostępne są w sklepie na stronie https://zoorodeo.eu/.
  • Miski plastikowe: Czyli inaczej miski dla psów wykonane z tworzywa sztucznego. Taka miska dla psa jest bardzo lekkie oraz stosunkowo najtańsze od innych misek. Ich dużą zaletą jest dostępność w wielu wariantach kolorystycznych. Dodatkowo miski wykonane z plastiki są o różnych kształtach i wzorach. Zdarzają się również miski dla psów wykonane z miękkiego plastiku lub sylikonu. Taka miska jest składana i wygodna np. w podróży.
  • Miski ceramiczne: Są to miski dla psów o bardzo wysokim poziomie jakościowym. Prezentują się bardzo estetycznie i stabilnie. Miska ceramiczna jest stosunkowo ciężka przez co trudno ją przesunąć. Zatem pies niema problemu z irytującym przesuwaniem się jej podczas picia i jedzenia posiłku. Co więcej bardzo łatwo je utrzymać w czystości. Ponadto ceramika nie wchodzi w reakcje z żywnością. Jest to produkt przyjazny środowisku.

Akcesoria do miski dla psa:

Stojak na miskę: Niektóre zwierzaki mają pewnego rodzaju problemy zdrowotne i istotne jest aby nie musiały się schylać podczas posiłku. Dlatego dla schorowanych i starszych psów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie miski na stojaku. Taki stojak powinien być przede wszystkim dopasowany wielkością do wzrostu danego psa.

Pojemniki na karmę dla psów: są to pojemniki przystosowane do przechowywania karmy suchej. Pojemnik posiada hermetyczne zamknięcie, a co za tym idzie odcięcie od dopływu tlenu. Dzięki temu karma dłużej pozostaje świeża, nie skleja się oraz nie wysycha. Pojemniki na pokarm są doskonałym rozwiązaniem podczas różnych wyjazdów. Znakomicie zabezpieczają karmę.

Podkładki pod miski: są to maty bądź podkładki o charakterystycznym kształcie zazwyczaj prostokątnym, kwadratowym oraz okrągłym. Podkładki pod miski są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Ich główną właściwością jest powłoka antypoślizgowa, która stabilizuje miskę. Co więcej maty ułatwiają utrzymanie czystości podłogi w trakcie spożywania posiłków i picia wody przez psy.

Miski spowalniające jedzenie: są najczęściej wykonane z plastiku. Naczynia spowalniające jedzenie można myć pod bieżącą wodą oraz w zmywarce. Dostępne są w różnych kolorach. Tego typu produkt posiada w wewnątrz specjalne wypustki, które skutecznie uniemożliwiają psu szybkie pochłanianie pokarmów i chaotyczne spożywa wodę. Dzięki temu pies je wolniej, wycisza się i odpręża. Jeżeli zwierzę je zbyt łapczywie można również zastosować automatyczny pojemnik do karmy. Takie automatyczne pojemnik wydziela niewielką ilość podawanej karmy, która wpada do miski. Wpływa to pozytywnie na wielkość pochłanianych przez łapczywego psa kęsów. Dodatkowo takie produkty to dobre rozwiązanie wspomagające i dają większą kontrolę nad ilością pokarmu dawkowanego dziennie czworonogowi. To właściciel wyraża zgodę na ilość i częstotliwość podawanej karmy.

Zobacz więcej w sklepie na stronie https://zoorodeo.eu/ jest tam dostępnych wiele akcesoriów przeznaczonych dla czworonoga. Produkty są podzielone na poszczególne kategorie. Każdy produkt posiada dokładny opis. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące tego jakie ma zastosowania oraz z jakich materiałów został wykonany dany produkt.