Maszynki do strzyżenia psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Maszynki do strzyżenia psów

Pielęgnacja czworonogów to podstawa. Decydując się na psa każdy właściciel chce jak najlepiej zadbać o dobre samopoczucie swojego pupila. Dobry właściciel psa bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest odpowiednio zadbać o sierść swojego psa. W szczególności gdy pies ma długą sierść bądź włosie. W takich przypadkach zwykłe czesanie psa szczotką może okazać się niewystarczające. Antidotum na tego rodzaju kłopot może być systematyczne strzyżenie psa. Wizyta u profesjonalisty zajmującego się pielęgnacją sierści psa może wiązać się ze stresem dla czworonoga i sporym wydatkiem. Na szczęście strzyżenie naszego psa możemy samodzielnie wykonać w domu. W tym celu pomocne są maszynki do strzyżenia psów.

Odpowiednia maszynka do strzyżenia psa

Niektóre rasy psów znacznie częściej wymagają strzyżenia niż inne, a niektóre cechują się tym, że strzyżenie w ogóle nie jest konieczne. Jeżeli nasz pies jest posiadaczem długiej sierści lub włosia strzyżenie oraz przycinanie jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki odpowiedniemu cyklicznemu dbaniu o sierść pielęgnacja stanie się przyjemna i miła zarówno dla czworonoga jak i jego właściciela. Dobra maszynka do strzyżenia doskonale sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych np. gdy zaistniała potrzeba do ogolenia sierści psa punktowo, gdy nasz pies będzie miał kołtun, którego nie jesteśmy w stanie rozczesać. Pielęgnacje z użyciem takiego akcesoria jak maszynka najlepiej jest zacząć gdy pies jest jeszcze szczeniakiem. Dzięki temu nasz pupil z łatwością i stosunkowo szybko oswoi się z maszynką, a co za tym idzie zaowocuje to znacznym ułatwieniem wykonywania tego zabiegu w przyszłości. Będzie to dla psa normalny proces i będzie siedział spokojnie. Posiadać psa musi w trakcie takiego strzyżenia wykazać się ostrożnością i cierpliwością. Wszystko w trosce o dobro psa. Jeżeli właściciel nie jest pewny jak zabrać się za strzyżenie powinien najpierw zaznajomić się z tematem lub skorzystać z porad profesjonalisty. Do samodzielnego strzyżenia psów potrzebna jest odpowiednia i profesjonalna maszynka. Dla psów z krótką wolno rosnącą sierścią lub włosiem dobrze sprawdzą się nożyczki do przycinania sierści.

Rodzaje maszynek do strzyżenia

Maszynki do strzyżenia psów to urządzenia, które można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • Uniwersalna maszynka do strzyżenia psów: Taka maszynka zazwyczaj jest wyposażona w jedno ostrze. Można zakupić ją również w wersji z wymiennymi nasadkami, które regulują wysokość ostrza. Dzięki temu rozwiązaniu maszynkę możemy dobrać tak aby skrócić sierść zwierząt.
  • Specjalistyczna maszynka do strzyżenia psów: Jest to profesjonalne urządzenie służące do wykończenia strzyżenia psa. Idealnie sprawdza się w okolicach oczy oraz uszów zwierzęcia.

Czym kierować się w trakcie wyboru maszynki do strzyżenia:

Aby odpowiednio dobrać maszynkę do rodzaju sierści swojego psa należy sprawdzić parametry urządzenia. Można również porównać produkty kilku maszynek np. od różnych producentów. Nasz sklep zoologiczny dostępny na stronie https://zoorodeo.eu/ oferuje profesjonalny i dedykowany do konkretnej rasy czworonoga sprzęt. Dzięki temu każdy jest wstanie po zapoznaniu się z informacjami i opisami produktów zdecydować jaka maszynka jest najlepsza dla pupila.

Informacje, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu produktów, jak maszynki dla psów:

  • Rodzaj głowicy –  Dobrze jest aby sprzęt był wyposażony w głowicę, którą można ściągać. Dzięki temu czyszczenie urządzenia stanie się łatwiejsze. Zachowanie higieny wydłuży żywotność maszynki. Dodatkowo głowica powinna charakteryzować się tym, że została wykonana z wytrzymałych oraz odpornych na lekkie uszkodzenia materiałów, takich jak wysokiej jakości metal lub ceramika.
  • Rodzaj ostrza – Ostrze jest dość istotna kwestią gdyż to właśnie ostrze powinno być odpowiednio dopasowane do sierści psa. Dobrze jest gdy maszynka do strzyżenia posiada ostrze z możliwością regulacji bądź posiada wymienne nasadki z różną wysokością ostrza. Dobra maszynka ma możliwość łatwej wymiany starego ostrza na nowe, gdy to już się stępi.
  • Moc sprzętu –  Istnieją różne poziomy mocy. Należy pamiętać aby moc maszynki nie była zbyt niska, ale również żeby nie była zbyt wysoka. Gdy moc będzie za niska strzyżenie potrwa zdecydowanie dłużej. Natomiast jak będzie zbyt wysoka urządzenie może się szybko nagrzewa i skutkować tym, że zaistnieje konieczność robienia przerwy w trakcie strzyżenia. Dokładnie przeczytaj informacje, przemyśl i wybierz odpowiedni model do pielęgnacji.
  • Sposób w jaki jest zasilania maszynka  Są dwa rodzaje zasilania maszynek. Pierwszy to zasilanie akumulatorem, a drugi to podłączenie za pomocą kabla bezpośrednio do sieci elektrycznej. Urządzenia z zasilaniem akumulatorowym dają możliwość strzyżenia psów w dowolnym miejscu np. na podwórzu. Dzięki temu wszędzie w domu nie ma psiej sierści po strzyżeniu psa. Należy jednak pamiętać aby akumulator był naładowany i nie rozładował się w trakcie pielęgnacji. Dodatkowo w tego typu zasilaniu nie ma kabla przez co istnieje większa swoboda w wykonywaniu manewrów urządzeniem. Natomiast urządzenia z zasilaniem poprzez podłączenie do sieci zapewniają sposobność na nieprzerwaną pracę. Są jednak mniej wygodne od akumulatorów.
  • Wymiary urządzenia – Maszynka przede wszystkim powinna być poręczna, wygodna oraz lekka. Dzięki temu dłoń użytkownika nie będzie się szybko męczyła. Dobrze jest sprawdzić czy miejsce trzymania jest dla nas wygodne oraz czy nie jest zbyt krótkie. Zbyt krótka rączka może utrudniać pracę. W szczególności gdy nasz pies ma długą sierść maszynka z krótką rączką może się w niej stać nie wygodna i mniej widoczna.
  • Dodatkowe akcesoria – Doskonałą opcją jest zakup maszynki w zestawie z dodatkowymi akcesoriami. Takimi akcesoriami mogą być dodatkowe wymienne ostrza, nasadki, grzebienie i szczotki do czesania sierści, mniejsze nasadki do strzyżenia problematycznych miejsc, a także pędzelek ułatwiający czyszczenie urządzania do pielęgnacji pupila.

Duża ilość urządzeń do samodzielnej pracy przy pielęgnacji sierści psów oraz do pielęgnacji innych zwierząt znajdziesz na naszej stronie. Strona zawiera wiele ważnych informacji dzięki, którym możesz skorzystać z najlepszych produktów dzięki, którym będziesz mógł strzyc swojego pupila latami. Kliknij https://zoorodeo.eu/ i obejrzyj oferowane przez nas produkty.