Żwirki silikonowe dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Żwirki silikonowe dla kota

Koty to bardzo wymagające zwierzęta, które cenią sobie odpowiedni wyposażenie swojej kuwety. Załatwianie swoich potrzeb jest naturalną i nierozłączną częścią życia każdego stworzenia żyjącego na świecie. Dobór odpowiedniego żwirku do kociej toalety zapewnia kotom komfort. Żwirek dla kota powinien być dobrany wedle indywidualnych preferencji i upodobań naszego kota. Niektóre koty wymagają stosowania w kuwetach żwirku pochodzenia naturalnego np. z surowców takich jak: kukurydza lub drewno. Natomiast koty długowłose powinny mieć żwirek, który nie przyczepia się i nie skleja włosów. Najlepiej zdecydować się na żwirek, który nie powoduje różnego rodzaju alergii i jest antybakteryjny. Odpowiedzialnie wybrany żwirek dla kota stanowi solidną postawę dla zachowania zdrowia i higieny kota.

Jak poznać czy kot ma odpowiednie podłoże do załatwiania swoich potrzeb?

Przede wszystkim sygnałem płynący od kota jest jego zachowanie. Jeżeli nasz pupil nie chce załatwiać się w kuwecie, a także w jej pobliżu jest to zdecydowany znak, że zawartość kuwety mu nie odpowiada. W takiej sytuacji należy zmienić rodzaj żwirku i ponownie sprawdzić zachowanie kota wobec nowego podłoża. Dobrze dobrany żwirek sprawi, że nasz kot będzie uwielbiał swoją kuwetę i chętnie z niej korzystał.

Żwirek silikonowy

Jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych żwirków przez koty jest żwirek silikonowy. Taki żwirek zrobiony jest substancji zwanej silikatem. Żwirki silikonowe powstają z dużych, stałych, przeźroczystych granulek, grudek krzemianu sodu. Niektórzy uważają, że taki grudki przypominają swoim wyglądem małe kryształki. Charakterystyczną cechą dla tego rodzaju żwirków jest to, że ich struktura pozwala im na wchłanianie ogromnej ilości wilgoci. Natomiast w dotyku żwirek silikonowy podobny jest do plastiku. Substancja ta jest również wykorzystywana do wyciągania wilgoci z różnych przedmiotów używanych na co dzień np. butów. Oznacza to, że żwirki silikonowe doskonale odzwierciedlają naturalne podłoże, z którego koty korzystają w naturalnych warunkach. Cały proces powstawania tego żwirku polega na tym, że bryłki wykonane z granulek żelu krzemionkowego, czyli inaczej silikażelu. Taki żel wytwarza się z krzemianu sodu. Taki żwirek jest stosunkowo łatwy w użyciu. Dodatkową zaletą tego typu wypełnienia kociej kuwety jest fakt, że nie trzeba wymieniać całego żwirku wsypanego do kuwety. Wystarczy co jakiś czas zastąpić zabrudzony żwirek nowym bądź wymienić całość kociej kuwety. Częstotliwość wymiany żwirku powinna być do tego jak często nasz kot korzysta z kuwety. Żwirki silikonowe powinno się wymieniać co 2, a nawet 3 tygodnie. Żwirek gdy tylko straci swoje pierwotne właściwości zmieni kolor. Przybierze nieco żółty odcień, wtedy wiadomo, że kuweta niezwłocznie wymaga wymiany żwirku na nowy i czyszczenia.

Dużą zaletą żwirku silikonowego jest bardzo niska ilość w nim pyłu. Dzięki temu taki produkt nie uczula naszego kota. Co więcej granulki, z których jest wykonany żwirek, czyli granulki krzemionki są niebywale lekkie. Produkt ten jest bardzo wydajny. Dzięki temu łatwo go posprzątać i wybrać z kuwety. Kuweta z takim żwirkiem jest lekka i łatwo można ją przenieść. Taki produkt jest przyjazny dla środowiska. i ekonomiczny.

Żwirek dla kota, a nieprzyjemne zapach

Główną zaletą żwirku silikonowego jest to, że takie produkty wyjątkowo pochłaniają mocz i wilgoć, a także pochłaniają zapachy z otoczenia kuwety. Dzięki żwirku dla kota z łatwością unikniemy brzydkich zapachów. Jednocześnie stosując żwirek silikonowy zyskujemy długą świeżość i dobrą higienę. Taki rodzaj wypełnienia kuwety doskonale sprawdza się u właścicieli kotów, którzy cenią sobie ładny, świeży zapach w domu bądź mieszkaniu oraz nie chcą codziennie wymienia kociej kuwety.

Jeśli stosujesz żwirek silikonowy dla kota bądź zdecydowałeś się spróbować tego jak działa tego rodzaju produkt z wyborem z chęcią pomożemy Ci na naszej stronie https://zoorodeo.eu/. W naszym sklepię znajdziesz szeroki wybór produktów z tej oraz z wielu innych kategorii.