Żwirki bentonitowe dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Żwirek bentonitowy

Czy posiadasz kota? A może jesteś właścicielem innych zwierząt: chomika lub królika? Czy zależy Ci na tym, aby Twój pupil załatwiał się do kuwety? Dlatego zastanawiasz się nad tym, o jakim zapachu wybrać produkt? Jaki warto wybrać żwirek dla kota, aby był najlepszy? Czy chcesz, aby wyróżniał się wysoką chłonnością? W naszym sklepie internetowym ZOO RODEO dostępne są różne rodzaje żwirków dla kotów oraz pozostałych zwierząt:

  • żwirek drewniany;
  • żwirek silikonowy;
  • bentonitowy żwirek;

Żwirek dla kota  – Jakie zalety ma żwirek bentonitowy?

Jeśli zależy Ci na tym, aby produkty były wysokiej jakości, zdecyduj się na markę Zoo Rodeo. Doskonale pochłaniają zapachy oraz stanowią ochronę antybakteryjną. Żwirki bentonitowe mają regularne ziarna o wielkości od 2 mm do 5 mm, dzięki temu koty nie roznoszą żwirek z kuwety po całym mieszkaniu. Żwirek bentonitowy to produkt biodegradowalny. To sprawia, że możesz bezpiecznie utylizować go wraz z domowymi odpadami. Jeśli będziesz chciał go usunąć, użyj do tego łopatki. Żwirek bentonitowy nie może być wrzucany do toalety, ponieważ pod wpływem działania wody zachowuje się podobnie do betonu. Może spowodować, że toaleta się zatka. Ma zapach lawendy, dlatego doskonale nadaje się do odświeżenia powietrza. Żwirki bentonitowe w odróżnieniu od pozostałych produktów producenta Zoo Rodeo są wysoko chłonne oraz niezwykle wydajne.

Żwirek dla kota – a może lepiej wybrać drewniany lub silikonowy

Żwirek drewniany jest polecany nie tylko do stosowania dla kota, ale również możesz używać go, jeśli jesteś właścicielem innych, małych zwierząt. Jeśli zdecydujesz się na żwirek drewniany, masz do wyboru: zbrylający oraz niezbrylowany. Zbrylowany wiąże mocz w kulki, dzięki temu z łatwością usuniesz je z kuwety. To produkt, który działania podobnie jak żwirek bentonitowy. Natomiast żwirek niezbrylowany ma postać zbliżoną do granulek w kształcie walców. Pod wpływem moczu rozpada się na drobny pył na dnie kuwety. Zaletą żwirku drewnianego jest to, że jest to produkt w 100% naturalny. Najczęściej jest wykonany z drewna sosnowego, dębowego lub świerkowego. Tak samo jak żwirek bentonitowy ma zdolność do wysokiego pochłaniania zapachów podobnie, jak żwirek bentonitowy.

Produktem wysokiej jakości jest również żwirek silikonowy. To produkt, który podobnie jak pozostałe rodzaje żwirków jest naturalny. Ma właściwości antybakteryjne. To żwirek dla kota, który jest nietoksyczny oraz bezzapachowy. Doskonale nadaje się w domach osób, które mają alergię. Bezpieczny jest dla zdrowia kota oraz jego właściciela.

Żwirek dla kota – tofu

Żwirek dla kota tofu jest drobnym, sojowym i naturalnym pelletem. Tak samo jak żwirek bentonitowy, doskonale pochłania wilgoć, a jego zaletą jest to, że można wyrzucać go do toalety. Żwirek delikatny jest dla łap kotów, dlatego podczas korzystania z kuwety, koty nie uszkodzą sobie ich. Żwirek tofu jest niezwykle wydajnym produktem.

Żwirek dla kota – opinie i cena

Wszystkie żwirki dostępne w naszym sklepie internetowym ZOO RODEO występują w atrakcyjnej cenie. Uzyskały pozytywne opinie, dzięki temu mamy świadomość tego że żwirek bentonitowy, silikonowy, oraz drewniany to produkty najbardziej wydajne, i naturalne. To sprawia, że doskonale nadają się do używania w kuwecie naszego pupila. W naszej ofercie znajdują się również żwirki dla zwierząt innych producentów. Dzięki temu wybierając produkt, dopasujesz go do potrzeb zarówno Twoich, jak i Twojego pupila.

Żwirek dla kota – jak często wymieniać go?

Zarówno żwirek bentonitowy, jak i pozostałe rodzaje najpopularniejszych żwirków drewnianych, należy wymieniać co 7 -10 dni. Z kolei żwirek silikonowy warto wymieniać znacznie rzadziej co 2 tygodnie. Natomiast kuwetę należy sprzątać codziennie. Ważne jest niwelowanie przykrych zapachów, dzięki temu koty będą chętniej korzystają z kuwety.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i składania zamówień. Zadbaj o komfort korzystania z kuwety swojego pupila.