Karma dla kotów

Karma dla kotów

Karma dla kota i żywienie kota ma gruntowne znaczenie dla prawidłowego rozwoju kota. Umiejętnie dobrany pokarm dla kota wywiera absolutny wpływ na jego stan zdrowia. Należycie odżywiony kot cechuje się tym, że jest energiczny, ma piękną i jedocześnie delikatną sierść oraz prawidłową sylwetkę ciała. Wśród właścicieli kotów krąży wiele odmiennych opinii dotyczących tego jaka karma i jaka forma konsystencji jest odpowiednia dla kotów. Jedni uważają, że najlepsza dla ich kotów jest suchy pokarm, inni wybierają karmę mokrą, a inni podają swojemu kotu zarówno pewną ilość karmy suchej jak i mokrą karmę. Niezależnie jaką karmę serwujemy naszemu zwierzakowi najistotniejsze jest to aby wybierając karmę kierować się tym aby zawierała ona wszystkie obowiązkowe dla dobrego zdrowia kota witaminy oraz minerały. Najlepsza karma to ta, która zawiera wiele wartości odżywczych i nie ma w niej sztucznych barwników. Wszystko dopasowane do kotów. We właściwy sposób skonstruowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia zwierząt. Karmę powinno się dopasować do indywidualnych potrzeb kota. Należy pamiętać iż przez źle dobrany pokarm kot cierpi i może zapaść na niebezpieczne choroby np. układu moczowego, choroby nerek. Należy zatem sprawdzić czy wybrany przez nas rodzaj karmy dla kotów zawiera niezbędne składniki odżywcze, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz jakie są zalecane porcje. Żywienie kota i to jak wybrać karmę może wydawać się dość skomplikowane ale bardzo pomocne w tym temacie są informacje zawarte na opakowaniach karm. Zawierają sprecyzowane wskazówki odnoszące się do tego jaka karma jest dla kociąt, jaka dla dorosłych kotów, jaka dla kotów po zabiegu sterylizacji, jak wpływ na wybór karmy ma wiek kota oraz warunki życia. Zarówno decydując się na żywienie suchą karmą jak i mokre karmy mają na etykiecie komunikaty o zawartości alergenów jest to bardzo ważne dla kotów cierpiących na alergie i młodych kociąt. zakup karmy zawsze trzeba przemyśleć.

Rodzaje karmy dla kotów

Karma mokra

Mokra karma dla kota: Czym różni się od karmy suchej?

Dostępna jest w kilku różnych konsystencjach, a mianowicie w formie: kawałków mięsa bądź ryby zanurzonych w sosie, w galaretce oraz w formie mocno zmielonej, czyli pasztetów. Podawana kotu karma powinna zaspokajać zapotrzebowanie jego organizmu na składniki odżywcze. Przed podaniem karmy należy upewnić się czy zawiera ona: witaminy z grupy B, żelazo, składniki mineralne. Składniki te mają wpływ na aktywność i zwinność kota oraz czy kot jest pełen energii. Dodatkowo jedzenia dla kota powinien zawierać błonnik gdyż zapobiega on powstawaniu kul włosowych w przewodzie pokarmowym. Co więcej cechą dobrej karmy jest gdy w jej skład wchodzą prebiotyki takie jak inulina, które mobilizują do działania zdrową florę bakteryjną i wspomagają w procesie trawiennym kota. Ponadto w karmie musi być prawidłowa ilość tauryny ponieważ jest ona niezbędna do dobrego funkcjonowania serca, a organizm kotów sam jej nie produkuje. Mokra karma dla kota wspomaga utrzymanie odpowiedniej masy ciała kota, dlatego iż zawiera około cztery razy mniej kalorii niż jest w suchej karmie. Kolejną istotną zaleta mokrego pokarmu dla kota jest duża ilość zawartej w nim wody. Dzięki temu organizm kota jest nawadniany oraz wspierane są drogi moczowe kotów. Niedobór wody może wywierać negatywny wpływa na stan zdrowia kota i prowadzić do groźnych chorób takich jak m. in. zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, a nawet poważną kamicę moczową. Jedzenie dla kota w formie mokrej karmy można podawać już od pierwszych dni od narodzin kociąt. Oczywiście na ilość podawanej karmy mokrej jest zależny od rasy kota oraz od tego jaka jest wielkość zwierzęcia, a także od tego czy dotyczy kotów dorosłych.

Karma sucha

Karma sucha dla kota: Jak wybrać suchą karmę?

Suche karmy mają pozytywny wpływ na jamę ustne kota. Karma sucha jest twardą karmą i kot rozgryzając ją ściera zalegającą płytkę nazębną. Sucza karma pozwala kotu zachować zdrowe zęby. Zaleta suchej karmy dla kota jest to iż nie psuje się tak szybko jak karma mokra i nie trzeba jej dużo podawać w celu zaspokojenia głodu kota. Sucha karma zawiera mięso i składniki odżywcze podobne jak w mokrej karmie. Sucha karma powinna być dopasowana do wieku kota, stylu życia kota, rasy kota, inna postać suchej karmy nada się dla kociąt i kotek karmiących, a inna karma sucha jest dla kotów po zabiegu kastracji, a także jego potrzeb. Pamiętaj aby dobrać najlepszą karmę dla swojego kota. Koty lubią intensywne smaki jakie zawierają karmy suche.

Bezzbożowa karma dla kota

Często można spotkać się z stwierdzeniem, że najlepsza karma dla kota to karmy bezzbożowe. Karma bezzbożowa to często sucha karma dla kotów, która zawiera w składzie mięso, białka pochodzenia zwierzęcego, mało węglowodanów oraz zero zbóż, czyli składniki będące podstawą żywienia odpowiadającą twojemu kotu. Zatem warto w trakcie wybierania karmy zwrócić uwagę na zawartość zbóż.

Koty to niesamowite zwierzęta o bardzo różnych temperamentach. Kot brytyjski krótkowłosy jest często energiczny, a koty niewychodzące z domu zazwyczaj są leniwe. Z pomocą jaką karmę wybrać dla kota wychodzi https://zoorodeo.eu/ Wystarczy, że wyszukasz w twojej przeglądarce nasz sklep. Znajdziesz tam szeroką możliwość wyboru karm dla swojego kota. Jedyne co musisz zrobić to wejść w wybrane filtry sortuj i wpisać hasła takie jak: karmy suche, kot, kocięta, koty, karmy, jedzenie dla kotów, odpowiednia karma , dobra karma, rodzaje karm. Strona sama zaproponuje odpowiednie kategorie produktów dla kotów oferujące mokrą karmę, suchą karmę wszystko dopasowane do diety kota. każdy produkt zawiera opis. Dodatkowo aby otrzymywać powiadomienia wystarczy kliknąć kategorie newsletter zapisz. Doradzimy jaką wybrać karmę dla kotów Wszystko w trosce o nasze koty.