Drapaki dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Decydując się na posiadanie kota, nie należy zapominać o zakupie odpowiedniego drapaka. Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego drapaka?

Koci instynkt

Drapanie jest naturalną potrzebą kotów. Czynność ta, służy im w celu pozostawienia zapachu na swoim terytorium, równocześnie pełniąc funkcję zabiegu pielęgnacyjnego. Koty drapią również po to, by móc rozciągnąć swój kręgosłup, a także dla rozładowania stresu. Jeśli nie zapewnimy zwierzęciu odpowiedniego miejsca, w którym będzie mógł zaspokoić swoje pierwotne instynkty, możemy spodziewać się, że swoją uwagę skieruje na meble. Wiele właścicieli nie zdaje sobie sprawy z faktu, że im dłużej będziemy zwlekać z zapewnieniem kotu odpowiedniego miejsca do drapania, tym trudniej będzie zmienić złe nawyki naszego pupila. Drapak dla kota pomaga uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych z niszczeniem mebli, dbając przy tym o komfort psychiczny zwierzęcia.

Jaki drapak wybrać?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór drapaków dla kota. Możliwości jest wiele, jednak potrzeby naszego zwierzęcia są tutaj najważniejsze. Drapak powinien posiadać możliwie długą powierzchnię do drapania, która pozwoli kotu rozciągnąć kręgosłup. Im będzie wyższy, tym lepiej! Wiele drapaków posiada również funkcję legowiska, dzięki czemu możemy zaspokoić więcej potrzeb naszego kota. W zależności od preferencji kota, możemy zdecydować się na drapak piętrowy, który będzie posiadał kilka półek służących zarówno jako punkt do obserwacji, jak i miejsce do spania. W przypadku, gdy w naszym domu mieszka więcej kotów, należy zadbać o dodatkowy drapak, a także akcesoria, które urozmaicą kocie życie. Miejsce ustawienia drapaka powinno być łatwo dostępne, a w jego sąsiedztwie nie powinny stać inne przedmioty. Co więcej, drapak powinien być ciężki i stabilny, aby bez problemu utrzymał ciężar kota. Jeśli nasz kot nie wykazuje zainteresowania drapakiem, warto podczas zabawy skierować jego uwagę na nowy mebel, żeby zwierzę miało szansę pozostawić na nim swój zapach. Dzięki temu kot łatwiej oswoi się z nowym przedmiotem w domu. Dodatkowo można posypać drapak kocimiętką, która dodatkowo uatrakcyjni nasz nowy drapak.

Drapaki na naszej stronie spełniają wszystkie powyższe kryteria, dzięki czemu wybór idealnego mebla do drapania dla Twojego kota, nie będzie żadnym wyzwaniem.

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat drapaków dla kotów, skontaktuj się z nami za pomocą okna czatu, znajdującego się po prawej stronie ekranu. Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać drapak odpowiedni do potrzeb Twojego kota. Więcej danych dotyczących drapaków dla kota, znajdziesz klikając w interesujący Cię produkt.

Jeśli interesują Cię inne produkty i akcesoria dla kotów, rozwiń pozostałe kategorie, w których znajdziesz między innymi legowiska, transportery oraz kuwety.