Żwirki drewniane dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

W trosce o swojego ukochanego pupila zawsze chcesz wybierać dla niego to, co najlepsze. Zwłaszcza gdy chodzi o to, czym wypełniasz jego kuwetę, ponieważ ma to wielki wpływ na komfort życia twojego kota. Wybierając żwirek dla kota, masz do wyboru wiele rozmaitych produktów, różnych producentów, tak więc nic dziwnego, że trudno Ci wybrać ten najwłaściwszy dla twojego kota. By ułatwić Ci ten wybór, przedstawimy informacje o żwirku drewnianym, którego szeroki wybór możesz znaleźć w naszym sklepie.

Krótka historia żwirku drewnianego

           Żwirek drewniany był jednym z pierwszych żwirków, jakie zaczęto używać dla kotów domowych. Dopiero później wyparły go inne żwirki takie jak bentonitowe czy silikonowe. Jednak żwirków drewnianych, powszechnie używa się dla zwierząt takich jak chomiki czy króliki. Obecnie, jednak żwirek drewniany jako produkt dla kotów, przeżywa renesans i coraz więcej osób korzysta z niego jako wypełniacza kociej toalety.

Żwirki drewniane dzielimy na zbrylający i niezbrylający

Żwirek zbrylający działa podobnie

jak żwirki bentonitowe. Wiążą mocz w większe lub mniejsze kulki, które z łatwością

usuwa się z kuwety. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne zarówno dla właściciela,

który bez żadnych trudności może pozbyć się nieczystości oraz dla kota, który zdecydowanie

chętniej korzysta z czystej kuwety.

 Żwirek niezbrylający ma postaci pelletu, czyli granulek w kształcie walców. Żwirek ten pod wpływem moczu, rozpada się na drobny pył, który opada na dno kuwety. To rozwiązanie zmusza właściciela do częstszego sprzątania kuwety, ponieważ koty to zwierzęta lubiące czystość, a więc należy pamiętać, że niezbyt niechętnie odwiedzą brudną kuwetę.

Naturalny skład żwirku

Najważniejszą zaletą żwirków drewnianych jest to, że są w 100% naturalne. Zazwyczaj składają się z drewna sosnowego i świerkowego albo dębowego.

Żywiczny zapach

Żwirek drewniany cechuje naturalny, żywiczny zapach, który nie drażni wrażliwego kociego nosa. Tak jak żwirki bentonitowe, żwirek drewniany, posiada, wysoką zdolność pochłaniania zapachów, przez co masz pewność, że w domu nie będą unosiły się nieprzyjemne zapachy z kuwety.

Utylizacja i ekologia

Środowisko jest ważne dla nas wszystkich, dlatego coraz więcej właścicieli kotów decyduje się na korzystanie ze żwirku drewnianego, który jest w 100% biodegradowalny. Oznacza to, że zrzuty żwirek dla kota, bez wahania można wyrzucić do toalety, na kompost lub odpadów bio. Wybór żwirku drewnianego jest, więc rozwiązaniem bardzo ekologicznym.

Lekkość

Oprócz tego, że ma naturalne składniki, żwirek drewniany ma kolejną zaletę, jest bardzo lekki w porównaniu do innych rodzajów żwirku. Dzięki temu staje się idealnym podłożem do transportowania kota. Jest to szczególnie ważne, jeśli często podróżujesz w towarzystwie twoich kotów.

Bezpieczeństwo kota

Drewniany żwirek jest bezpieczny dla twoich pupili, ponieważ nie zawiera substancji chemicznych, a więc nawet jeśli zwierzę przez przypadek połknie go – nie stanie mu się poważna krzywda. Ważne dla właścicieli kotów z alergią, może być to, że żwirek drewniany nie uczula, jest więc bezpieczny dla wszystkich zwierząt. Silikonowy żwirek, który posiada ostre krawędzie, może poważnie zranić łapkę twojego kota, jednak żwirek drewniany nie niesie takiego zagrożenia dla twojego pupila. Ponadto żwirek drewniany tworzy miękkie podłoże, które zapewni komfort zwierzęciu, podczas korzystania z kuwety. Konsystencja, jaką ma żwirek drewniany, umożliwia kotu kopanie w kuwecie, a właściciel nie musi się martwić, że żwirek będzie roznosił się po całym domu, przyklejony na łapkach kota.

Cena żwirku drewnianego

Cena żwirku drewnianego jest porównywalna do cen różnych innych rodzajów żwirków.

Podsumowanie

Żwirek drewniany ma wiele zalet – naturalny skład, dobra cena, bezpieczny dla kota. Naszym zdaniem, jest spełnieniem twoich oczekiwań jako właściciela, ale również twoich zwierząt jako użytkowników docelowych produktu.

Nasz internetowy sklep zoologiczny ma w swojej ofercie żwirek drewniany znanych i cenionych marek w korzystnej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.