Zabawki dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Zabawki dla kota

Każdy kot do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety, przystosowanego do swoich potrzeb miejsca oraz stymulacji poprzez zabawę. Wbrew pozorom koty bardzo lubią interakcję z człowiekiem – taka forma spędzania czasu daje im dużo radości. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru i w jaki sposób bawić się z kotem?

Jaką zabawkę wybrać dla kota?

Chyba nigdy zabawa z kotem nie była tak prosta. Szeroki wybór produktów dobrej jakości zachęca do wspólnego spędzania czasu. Dostępne są interaktywne zabawki dla kotów oraz takie, które wymagają zaangażowania właściciela. Z kocimiętką lub na przysmaki. Dzięki zabawkom kot zaspokaja instynkt łowiecki, jest w lepszej formie fizycznej i psychicznej.

Najciekawsza zabawka to taka, która motywuje kota do polowania. Największą popularnością cieszą się kolorowe wędki z piórkami i piłki. Z pewnością wszystkie koty chętnie zapolują na puchate myszki, ale trzeba pamiętać o tym, że zwierzęta również mają swoje preferencje. Kiedy się znudzą, warto poszukać nowych zabawek i na nowo zainteresować nimi zwierzaka.

Zabawki interaktywne sprzyjają stymulacji mózgu. Są idealne do treningu dla młodych, energicznych kotów oraz tych starszych, choć właściciele czworonogów przyznają, że z wiekiem trudniej zaprosić kota do zabawy. Jeśli Twój kot kocha jedzenie, wykorzystaj je i poszukaj zabawki, którą można wypełnić smakołykami. Pamiętaj tylko, żeby porcję smaczków odjąć z dziennego przydziału jedzenia, bo starszaki mogą mieć problem z wagą.

Cykl łowiecki kota

Choć koty zostały udomowione przez człowieka dawno temu, nadal kieruje nimi instynkt. Z tego względu warto zapewnić kotu (także w domu) cykl łowiecki i zgodnie z nim się bawić oraz karmić pupila. Zabawa, niezależnie od wieku, jest jednym z najważniejszych elementów cyklu łowieckiego.

Najpierw odbywa się polowanie (tutaj przyda się ulubiona zabawka twojego kota). Kiedy zdobycz zostanie złapana, kot powinien się nią chwilę pobawić. Kolejnym etapem jest jedzenie, następnie higiena i na końcu odpoczynek.

Najlepsze zabawki dla kotów

Jeśli chcesz zapewnić kotu optymalną zabawę, sprawdź poniższe zabawki i wybierz taką, która spodoba się Twojemu pupilowi. Możesz czasem którąś z nich chować, by po czasie na nowo wzbudzić w przyjacielu zainteresowanie.

  1. Tunel z szeleszczącą folią i piłeczką – zachęca kota do zabawy także wtedy, gdy nie ma Cię obok. Może pełnić także rolę kryjówki i miejsca do obserwacji otoczenia.
  2. Piszczące i pluszowe myszki. Większość kotów je uwielbia! Niektóre są zwykłymi pluszowymi zabawkami, inne można nakręcić, by poruszały się po podłodze.
  3. Wędka z piórkami. Możesz się nią bawić z kotem każdego dnia przed podaniem posiłku. Piórka imitują latającego ptaka, kolory zachęcają do zabawy, a do tego wędka jest lekka i idealna do łapania pazurkami.
  4. Piłki na przysmaki (kule smakule). Świetna propozycja dla bardziej leniwych kotów. Zachęca do ruchu, a podczas zabawy przysmaki wysypują się z poruszającej się kuli. Stanowią formę nagrody.
  5. Poduszka z kocimiętką (lub pluszowe zabawki wypełnione kocimiętką). Koty wprost przepadają za tym zapachem. Z przyjemnością będą przebywać w miejscach, w których znajdują się zabawki wypełnione tym aromatem.
  6. Tunele z poruszającymi się piłeczkami. Koty lubią, kiedy coś szybko się porusza, a piłeczki imitują uciekającą zdobycz.

Na jakie zabawki dla kota uważać?

Kiedy wybierasz zabawkę, zwróć uwagę na jakość materiałów, z jakich jest wykonana. W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie zabawki wysokiej jakości – odporne na działanie kocich pazurów i zębów. Interaktywne zabawki dopasuj do temperamentu i wieku kota.

Wybieraj odpowiednio długie wędki (krótsze służą raczej do “stacjonarnej” zabawy, a dłuższe zachęcają do ruchu). Unikaj zabaw laserem. Kot, który nie może złowić zdobyczy będzie się frustrował i zniechęcał do dalszej zabawy.

Baw się ze swoim kotem

Utarło się myślenie, że koty są zwierzętami bezobsługowymi, którym wystarczy regularnie czyścić kuwetę i napełniać miskę. Tymczasem nawet starsze osobniki przepadają za zabawą, której brak może prowadzić do niepożądanych zachowań. Ruch, zdrowie i pogłębienie więzi z opiekunem to tylko niektóre pozytywne aspekty zabawy.