Wycieraczki pod kuwetę dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wszędzie ten żwirek!

Wiele kotów posiada tendencję do wynoszenia żwirku z kuwety. Dzieje się tak, ponieważ poświęcają wiele energii na to, by zakopać swoje nieczystości. Żwirek przykleja im się również do łapek, przez co roznoszą go po całym mieszkaniu, a trzeba przyznać, że nastąpienie na jego granulki nie jest dla kocich właścicieli niczym przyjemnym. Czy można sobie z tym poradzić?

Wycieraczki pod kuwetę

Wśród produktów niezbędnych do tego, aby utrzymać czystość w naszym domu, powinna znaleźć się mata pod kuwetę, która minimalizuje ryzyko roznoszenia żwirku po całym domu. Taką wycieraczkę wystarczy umieścić pod kuwetą tak, aby kot w momencie jej opuszczania, nie był w stanie ominąć maty. W przypadku kuwet zamkniętych, nie ma wątpliwości, w którym miejscu wycieraczka powinna zostać umieszczona. Jeśli jednak Twój kot woli korzystać z otwartej toalety, warto zaopatrzyć się również w dywanik, który będzie znacznie wystawał poza jej obrys. Niektóre wycieraczki w naszym sklepie posiadają preparowaną powierzchnię, która absorbuje żwirek do swego wnętrza, dzięki czemu w łatwy i higieniczny sposób możemy usunąć jej zawartość.

Rodzaje mat pod kuwetę

  • maty gumowe – są stosunkowo tanie, najłatwiejsze w utrzymaniu czystości, lecz nie absorbują dużej ilości żwirku
  • wycieraczki dwuwarstwowe – zdecydowanie najczęściej wybierane przez kocich opiekunów, pochłaniają nawet do 90% żwirku, który w łatwy sposób można wysypać z powrotem do kuwety
  • Dywaniki – wykonane są z przyjemnego, miękkiego materiału o dużej przyczepności, przez co usunięcie granulek żwirku może przysparzać więcej kłopotu. Pluszowe maty są najdelikatniejsze dla wrażliwych kocich łapek, dzięki czemu będą odpowiednie dla największej ilości kotów

 

Jeśli szukasz pozostałych produktów niezbędnych do wyposażenia kociego domu, zajrzyj w pozostałe kategorie, znajdziesz tam kuwety, żwirek oraz karmę, które z łatwością dobierzesz do preferencji Twojego zwierzęcia. Nasza strona oferuje również pomoc w doborze akcesoriów dla kotów, jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego produktu, skorzystaj z funkcji czatu, aby się z nami skontaktować.