Łopatki do kuwety

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Łopatki do kuwety

Każdy właściciel kota decydując się na pupila w domu musi zaopatrzyć się w niezbędne dla zachowania czystości i higieny swojego kota akcesoria. Istniej wiele potrzebnych akcesoriów, których głównym zadaniem jest pomoc posiadaczom kotów w zapewnieniu swoim czworonogą dużego komfortu. Jednym z bardzo przydatnych przyrządów w domu, w którym przebywa kot jest łopatka do kuwety. Łopatki do kuwety mają za zadanie pomoc i ułatwienie w usuwaniu kocich nieczystości.

Jaka powinna być łopatka do kuwety:

Istnieje szeroka gama produktów do czyszczenia kuwet. Łopatki do kuwet służą co prawda temu samemu, czyli dbaniu o higienę kociej toalety. Niemniej jednak wybór odpowiedniej łopatki do żwirku może okazać się dość skomplikowany gdyż obecnie w sprzedaży jest ich naprawdę duży wybór. W sklepach zoologicznych można napotkać łopatki do żwirku w różnych kształtach i wykonane z różnego rodzaju materiałów.

Czym kierować się w wyborze odpowiedniej łopatki do kuwety?

Łopatka do żwirku jest to niewątpliwie ważny element wyposażenia komfortowej kociej łazienki. Wśród łopatek można wyróżnić kilka ich podstawowych cech, którymi można kierować się podczas zakupu odpowiedniej łopatki. Przede wszystkim duże znaczenie ma wielkość łopatki. Wielkość takiej łopatki powinna być ściśle dopasowana do wielkości kuwety jaką posiadamy. Jeżeli wybierzemy zbyt dużą łopatkę może być niewygodna w użyciu. Natomiast za mała wydłuży czas czyszczenia kuwety. Drugim ważnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę jest rodzaj tworzywa z jakiego została wykonana. Przeważnie łopatka jest wykonana z twardego plastiku bądź metalu. Obydwa te materiały są łatwe w utrzymaniu naszej łopatki w czystości. Dodatkowo są to bardzo wytrzymałe materiały, które posłużą nam długi czas. Trzecimi istotnym elementem jest budowa łopatki dla czyszczenia kuwety kota.

Budowa łopatki do żwirku:

  • Łopatka z pełnym dnem: Jest to taka łopatka, która świetnie sprawdza się w czyszczeniu całej zawartości kuwety bądź jeżeli rodzaj żwirku stosowanego w kuwecie jest bardzo sypki i aby pozbyć się nieczystości należy usnąć większą ilość żwirku.
  • Łopatka z częściowo otwartym dnem: Tego typu łopatka charakteryzuje się tym, że jej spodnia cześć posiada otwory, oczka. Zadaniem oczek jest usuwanie i oddzielenie zużytego już żwirku od suchego. Czysty żwirek jest przesypywany przez otwory z powrotem do kuwety, a brudny zostaje na łopatce. Wielkość oczek również może różnić się od siebie wielkością. Dobór odpowiedniej wielkości oczek powinien być dopasowany do rodzaju żwirku dla kota, który stosujemy w kuwecie. Inny rodzaj łopatki z częściowo otwartym dnem zastosujemy do żwirków dla kota sypkich inny do żwirków drewnianych a jeszcze inny do żwirków silikonowych. Takie łopatki doskonale sprawdzają się do sprzątania kuwety ze żwirków zbrylających się. Dzięki temu, że część czystego żwiru wraca do kuwety czynność ta staje się o wiele bardziej ekonomiczna i pozwala na rzadsze czyszczenie całej kuwety. Jest to bardzo ekologiczne podejście i dodatkowo oszczędzamy ilość zużytego żwirku. Co więcej Dzięki częstemu wybieraniu z kuwety zabrudzeń nie zalegają w niej nieczystości, które będąc w kuwecie zbyt długo mogą doprowadzić do różnego rodzaju chorób naszego kota np. odparzenia, grzybice. Dodatkową zaletą takiej łopatki jest poprawa zapachu w domu bądź mieszkaniu. Kocie fekalia są na bieżąco usuwane przez co nie zalegają i nie śmierdzą w kuwecie.
  • Rączka łopatki: Kolejnym elementem łopatki jest jej rączka. Prawidłowa rączka powinna być odpowiednio wyprofilowana. W taki sposób aby ułatwić korzystanie z łopatki. Dobrze jest również gdy rączka łopatki ma nałożoną antypoślizgową warstwę np. z gumy lub silikonu. Dzięki temu praca jest łatwiejsza gdyż łopatka nie wyślizguje się z dłoni. Rączka łopatki może również różnić się od siebie pod względem długości. Długość rączki powinna być dopasowana do indywidualnych preferencji właściciela kota i wielkości kuwety.

Łopatka Trixie

Dużą możliwość doboru odpowiedniej łopatki daje producent akcesoriów dla zwierzą m. in. łopatek do kuwet jest Trixie. Produkty tej firmy cechują się wysoką jakością i praktycznym wykonaniem. Ciekawą ofertę łopatek w tym firmy Trixie znajdziesz na naszej stronie https://zoorodeo.eu.