Akcesoria dla kota

Akcesoria dla kota

Właściciele kotów lub osoby planujące przygarnięcie futrzastego kompana pod swój dach, często zastanawiają się jaki komplet akcesoriów dla kota wybrać do kompletnej wyprawki. Są produkty oczywiste, które od razu przychodzą do głowy na myśl o nowym domowniku, ale czy wiesz, co jeszcze będzie niezbędne dla twojego kota?

Podstawowe akcesoria dla kota

Zapraszając kota do domu, musisz przygotować dla niego odpowiednią przestrzeń. Koty lubią znajdować sobie nietypowe legowiska, ale dedykowana tylko dla nich przestrzeń pozwoli uniknąć złych nawyków. Ważne jest zagwarantowanie kotu miejsca do spania, w którym będzie czuł się bezpiecznie — wygodne legowiska czy budki do spania, umożliwiające mu ukrycie się w środku, które odpowiadają na kocią potrzebę odpoczynku.

Każdy pamięta też o zapewnieniu zwierzakowi jego własnej miski i wyborze karmy pozytywnie wpływającej na zdrowie pupila. Wybierając karmę dobrej jakości najlepiej zadbasz o zdrowie swojego kota, a szczęśliwy zwierzak sam będzie prowadził cię szlakiem do miski, nie unikając niesmacznego posiłku.

Niezbędnym i oczywistym zakupem są również kuwety i dobrej jakości żwirek, który nie będzie uwalniał zapachu. Do kuwety przydatny jest także zestaw akcesoriów, które znajdziesz w naszym sklepie. Maty i wycieraczki pod kuwetę to nie tylko stylowe akcesoria, pomogą ci utrzymać czystość wokół kociego zakątka, a specjalne łopatki do kuwety ułatwią jej codzienne czyszczenie. Znajdziesz je w kategorii “akcesoria dla kota.”

Nie daj kotu się nudzić

Zabawki to akcesoria dla kota, których nie możesz pominąć kompletując wyprawkę. Koty poza jedzeniem i odpoczynkiem potrzebują również zabawy. Niezapewnienie im odpowiedniej rozrywki może skutkować własną inwencją zwierzaka, który z pewnością znajdzie sobie ciekawe zabawki — może to jednak skutkować niechcianymi zniszczeniami. Wiele przydatnych akcesoriów dla kota znajdziesz w sklepie internetowym. Polecamy różne zabawki, które pozwolą ci zapewnić kotu ciekawe zajęcie i uchronią twoje meble i dekoracje przed skutkami kociej nudy. Najlepsze akcesoria dla kotów możesz szukać wśród produktów oferowanych przez nasz sklep.

Pazury twojego kota

Podstawowe akcesoria dla kota to także drapaki. Drapanie to naturalny instynkt drapieżnika, a także część kociej pielęgnacji. Kot potrzebuje drapania, a im szybciej zapewnimy mu taką możliwość, tym lepiej dla nas. Bez drapaka kot sam znajdzie dogodne dla siebie miejsce gdzie będzie mógł zaostrzyć pazurki i rozprostować kręgosłup, najczęściej ofiarą jego zainteresowania staną się meble. Właściciele kotów muszą zdawać sobie sprawę, że im później spróbują zapewnić zwierzakowi drapak, tym trudniej będzie wyplenić złe nawyki. Mamy szeroki wybór drapaków, odpowiadających na potrzeby kota, które mogą służyć także jako miejsce do zabawy. Czym kierować się wybierając drapak dowiesz się otwierając inne kategorie w naszym sklepie.

Co jeszcze będzie potrzebne twojemu kotu?

Poza rozrywką dla kota istotna jest także odpowiednia pielęgnacja. Zwłaszcza dla kotów długowłosych niezbędne jest czesanie i dbanie ich sierść, w czym pomóc mogą szczotki i grzebienie dla kotów. Przydatne będą też rolki, pomagające usunąć kocią sierść z mebli i ubrań. Nie można również zapomnieć o kocich pazurkach, dla których dostępne są dedykowane obcinarki i nożyczki.

Bezpieczne mieszkanie dla twojego pupila

Kot w domu to również odpowiedzialność, dlatego należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Warto zabezpieczyć mieszkanie stosując siatki zabezpieczające na okna i drzwi. Jeśli jednak nie chcesz, aby twój pupil był ciągle zamknięty w domu, będziesz mógł zabrać go na spacer stosując specjalne kocie szelki lub obroże, oraz smycze.

Kot w podróży

Samochód nie jest naturalnym środowiskiem dla kota, dlatego zabierając swojego kota w podróż musisz pamiętać o jego komforcie i bezpieczeństwie. Z tego powodu niezbędny jest transporter. Dzięki niemu kot będzie czuł się bezpieczniej i nie zrobi sobie krzywdy w trakcie jazdy. Te i inne akcesoria dla kotów znajdziesz przeszukując inne kategorie.

Szeroki wybór akcesoriów dla kota

Nasz sklep oferuje wiele wysokiej jakości akcesoriów odpowiadających na potrzeby twojego kota. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w odpowiedniej zakładce w menu sklepu i możesz wygodnie zamówić je przez Internet — dostawa do domu lub paczkomatu.