Czym jest transporter dla psa?

Sklep Zoorodeo oferuje profesjonalne transportery dla psów

Właściciele czworonogów wiedzą, że do prawidłowego rozwoju, dobrej kondycji, higieny oraz komfortu życia psa potrzeba odpowiedzialnej opieki i różnych akcesoriów, które ułatwią dbanie o ulubionego zwierzaka. Transporter dla psa jest jednym z nich. Jest to rodzaj torby, przeznaczony zazwyczaj do bezpiecznego przewożenia psiaka z miejsca na miejsce. Transportery występują w wielu rodzajach i posiadają liczne zastosowania. Są wykonywane z plastiku (w typie klatki) lub materiału, w różnych wielkościach. Chociaż torby do przewożenia zwierząt są zamykane to mają doskonałą wentylację, a przez liczne otwory pies widzi wszystko dookoła.

Zastosowania transportera dla zwierząt

Transportery zawsze powinny być dostosowane do indywidualnej masy psa, ponieważ najważniejszym celem jest wygoda i komfort zwierzęcia. Piesek powinien móc swobodnie się obrócić i położyć. Torby materiałowe dostępne są w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, dlatego każdy właściciel wybierze wersję pasującą do osobowości swojego pupila. Plusem transporterów jest ich odporność na wszelkie zabrudzenia, jeżeli jednak zdarzy się nam zaplamić torbę to niezwykle łatwo będzie ją wyczyścić. Sprawdźmy więc, w jakich okolicznościach będziemy potrzebować transportera i który z nich będzie niezbędny dla naszego czworonoga.

Transporter przyda się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim ma to być miejsce, w którym pies czuje się bezpiecznie i swobodnie. Jeżeli posiadamy kilka piesków, dobrze więc aby każdy posiadał własny. Stres u pupili często wywołuje nadmierna ilość bodźców, inne zwierzęta czy tłum ludzi. W takich sytuacjach pies powinien mieć własne, spokojne miejsce, które zna i lubi. Transporter sprawdzi się w sytuacjach komunikacyjnych, gdy właściciel podróżuje tramwajem czy pociągiem. Pies w swojej torbie podróżnej będzie się czuł komfortowo, a my unikniemy dodatkowych opłat – pociągi bowiem wymagają osobnego biletu dla czworonoga, gdy ten nie posiada transportera. We własnej torbie przejazd psiaka będzie darmowy. Jest to także opcja dla piesków, które nie tolerują towarzystwa obcych ludzi lub nie są jeszcze na tyle wytresowane, by reagować na polecenia właściciela.

Torba transportowa dla małego psa do zakupienia w sklepie Zoo Rodeo
Torba transportowa dla małego psa do zakupienia w sklepie Zoo Rodeo

Transporter w podróży samochodem i samolotem

Niektóre pieski nie lubią podróżować samochodem – szczekają i są niespokojne, co dodatkowo stresuje właściciela-kierowcę. Transporter dla psa sprawdzi się idealnie podczas jazdy samochodem z niesfornym zwierzęciem, a ta wreszcie stanie się bezpieczna i przyjemna. Należy też pamiętać, żeby stabilnie przymocować transporter na siedzeniu auta – nie może przesunąć się podczas skrętu czy gwałtownego hamowania. Pieski lubią zasypiać w transporterach – to oznaka, że czują się w nich wyciszone i spokojne.

Transporter niezbędny okazuje się także w przypadku podróży samolotem. Piesek nie zostanie wpuszczony na pokład, jeżeli nie będzie posiadał swojej torby do przewożenia. Zaopatrując się wcześniej w potrzebne akcesoria, unikniemy problemów z podróżą, a przy tym zapewnimy pupilowi bezpieczne warunki do wyjazdu.

Powinniśmy również pamiętać, że w tych wszystkich przypadkach kiedy używamy torby do przewożenia zwierząt, powinniśmy zapewnić pieskowi dostęp do wody i przekąsek, szczególnie jeżeli podróż trwa długo. Być może w transporterze przyda się też ulubiona zabawka, która będzie się pupilowi miło kojarzyć.

Torby i nosidła dla psów - sklep Zoo Rodeo zaprasza
Torby i nosidła dla psów – sklep Zoo Rodeo zaprasza

Wyjazd do weterynarza? Zabierz transporter dla psa

Torba dla psa to doskonałe akcesorium podczas wizyty u weterynarza. Pieski są wtedy przestraszone i niepewne, ponieważ czują wiele zapachów. Znajome miejsce może pomóc zwierzęciu w radzeniu sobie ze stresem. Transporter jest też wygodny dla właściciela, ponieważ posiada długi pas naramienny, który w łatwy sposób pozwala na jego przenoszenie. W przypadku choroby czy osłabienia pupila będzie to wygodny sposób na dowiezienie go do kliniki weterynaryjnej, bez konieczności sprawiania pupilowi niepotrzebnego bólu. Posiadanie transportera uchroni zwierzaka również przed konfrontacją z innymi pieskami, czekającymi na swoją kolej w gabinecie weterynaryjnym, a w tych okolicznościach byłoby to stresujące spotkanie, na które czworonogi mogłyby zareagować agresją.

Czasem, w przypadku bardziej strachliwych piesków, użycie transportera może okazać się zasadne w domu, kiedy wykonujemy niektóre czynności, które wywołują w zwierzęciu strach. Tak może być z odkurzaniem, wizytą tłumu gości z gromadką dzieci czy innymi hałasującymi aktywnościami. Transporter będzie wtedy pełnił funkcję bezpiecznego azylu, w którym piesek poczeka, aż zakończymy stresującą go czynność. Tam również spokojnie się wyśpi.

Wybór odpowiedniego transportera dla twojego pupila nie musi być trudny, wystarczy porównać wymiary produktu z wielkością zwierzęcia. Jest to niezbędny dodatek w psiej wyprawce, nawet jeżeli nie planujemy wyjazdów wakacyjnych z psiakiem. Może jednak zakup odpowiedniego transportera zmotywuje nas do zabrania zwierzęcia na wymarzoną podróż. Pies to w końcu najlepszy przyjaciel człowieka. Odpowiedni trening posłuszeństwa, który nie jest wymagający, jeżeli uczyni się go codzienną rutyną oraz odpowiednie akcesoria wystarczą, by wspólny wyjazd był niezapomnianym przeżyciem dla psa i właściciela. Transporter dla psa to niewielki koszt w porównaniu do zalet i możliwości, które dzięki niemu zyskujemy.

Właściciele często zadają sobie pytanie czy transporter to rozwiązanie tylko na ciepłe letnie i jesienne dni. Nic podobnego, transportery podróżne tak samo dobrze spełnią swoje zadanie zimą. Jeżeli nie jesteśmy pewni, w najmroźniejsze dni możemy dodatkowo włożyć do środka mały kocyk, ale nie jest to niezbędne.

Szeroki wybór torec i transporterów dla psów oferuje sklep Zoo Rodeo
Szeroki wybór toreb i transporterów dla psów oferuje sklep Zoo Rodeo

Kosz dla psa – zabierz pupila na niezapomnianą wycieczkę rowerową!

Doskonałą formą spędzania czasu w ciepłe dni są wycieczki rowerowe. Zabranie pupila we wspólną podróż wzmocni waszą więź, dostarczy też pieskowi pozytywnych emocji. Kosz dla psa to bezpieczny sposób na transport dla psów małych ras. Wystarczy przytwierdzić ten rodzaj transportera do bagażnika rowerowego by cieszyć się aktywnym czasem ze swoim zwierzęciem. Kosze z z drucianym okratowaniem lub z siatką dostępne są w sklepie Zoo Rodeo. Każdy właściciel ciekawego świata pupila znajdzie tu coś dla siebie. Podróżowanie z psem na rowerze bez kosza jest niebezpieczne. Gdy czworonóg biegnie obok nas lub za rowerem na smyczy to prosta droga do wypadku – smycz może wkręcić się w koła roweru, piesek może przestraszyć się pojazdów, rozproszyć szczekaniem innego psiaka lub pociągnąć smycz, powodując upadek właściciela. Kosz to gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ posiada wytrzymałą konstrukcję, poduszkę dla komfortu psiaka i elementy odblaskowe. Wiele czworonogów wprost uwielbia tę formę sportu, chociaż psiaki najbardziej cenią sobie bliskość właściciela. Teraz pozostaje tylko wybór ciekawej i bezpiecznej trasy rowerowej. Zadbajmy też o wolny czas na postój, tak żeby pupil mógł pobiegać i poznać nowy teren. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla odpowiedniej wagi i zdrowia psa, dlatego powinna być uwzględniona w każdej wspólnej podróży. To też ogromna frajda dla każdego pupila. Bieganie poprawi nastrój pieska i wzmocni jego stawy.

Kosze i transportery na rower tylko w sklepie Zoo Rodeo
Kosze i transportery na rower tylko w sklepie Zoo Rodeo

Torby-nosidła do przenoszenia małych ras

Małe rasy piesków, szczególnie takie jak chihuahua, szpice miniaturowe pomeraniany czy maltańczyki często noszone są w torbach. Torba jest otwierana od góry, dzięki czemu piesek może wystawić głowę, jest to jednocześnie bezpieczny sposób transportu, bo torba posiada zintegrowaną krótką smycz i stabilny kształt. Ciekawskie pieski, które uwielbiają kontakt z człowiekiem będą zadowolone z takiego rozwiązania. Torba jest też wygodna dla właściciela, ponieważ posiada długi pas na ramię. Pieski mogą być zabierane w taki sposób w wiele miejsc, np. do sklepu. Większość miejsc pozwala na wchodzenie z pupilami w taki sposób. Torba przenośna sprawdzi się też dla szczeniaczków, zmęczonych długim spacerem. Warto wtedy mieć ze sobą transporter, ponieważ małe pieski nie są tak wytrzymałe, jak starsi pupile. Torba jest lekka, nie będzie to więc stanowiło wielkiego problemu, a może pomóc zmęczonemu szczeniaczkowi w dotarciu do domu. Torby dla piesków są bardzo modnym dodatkiem, który często widzimy u bohaterów ulubionych filmów czy seriali. Nic dziwnego, pieski w torbach wyglądają bowiem bardzo efektownie i urokliwie, a co ważne, czują się bezpiecznie i komfortowo obok właściciela. Ten typ transportera nie zajmuje wiele miejsca, bo zazwyczaj taką torbę można w prosty sposób złożyć. Torby-nosidła w różnych kolorach ze sklepu Zoo Rodeo są dodatkowo bardzo użyteczne – posiadają zewnętrze kieszenie, które mogą być miejscem na schowanie drobnych, najpotrzebniejszych akcesoriów dla naszego pupila. W przypadku aktywnych piesków obawą właścicieli może być trwałość torby. Bez obaw, produkty wykonane są z wytrzymałych materiałów, tak by mogły służyć pupilom przez długie lata.

Kosz rowerowy dla małego psa zakupisz w sklepie Zoo Rodeo
Kosz rowerowy dla małego psa zakupisz w sklepie Zoo Rodeo

Klatka dla psa – mała czy duża?

Klatki dla psów mają różne zastosowanie. W sklepach dostępne są duże klatki, takie w których pupil może mieć swoje miejsce do spania w nocy. Klatki są wtedy wysokie, tak by piesek nie dotykał głową ich górnej części. Przestrzeni powinno być na tyle dużo, żeby zmieściło się posłanie, zabawki czy miski. W przypadku takiego wyboru liczyć trzeba się jednak z tym, że klatka zajmie dużo miejsca.

Klatka dla psa w typie transportera jest dużo mniejsza, wykonana zazwyczaj z plastiku. Posiada wygodną rączkę do przenoszenia pupila. Jej właściwości i zastosowanie są podobne do toreb materiałowych, również przeznaczonych do przewożenia piesków. Ten typ ma jednak sztywniejszą konstrukcję, jest zamykany na kratkę, przez którą pupil może patrzeć, a dodatkowo posiada jeszcze boczne zamykanie na duże klipsy. Nie ma więc obaw, że pupilowi będzie ciężko wejść czy wyjść. Pies w takim transporterze czuje się swobodnie, bez problemu oddycha przez liczne dziurki i wycięcia.

Wybór klatki czy transportera zależy od potrzeb właściciela i pieska. Dostosujmy swój zakup do stylu życia i codziennej rutyny, myśląc też o przyszłości, szczególnie jeżeli chcemy wybrać torbę do przewożenia dla szczeniaczka. Funkcjonalność jest tutaj najważniejsza. Całą gamę transporterów dla psów znajdziesz w naszym sklepie Zoo Rodeo.

1 komentarz do “Czym jest transporter dla psa?

  1. Witam . Podróż z zwierzakiem to zawsze pewnego rodzaju utrudnienie . Kiedy podróżowałem na wakacje mój pies często nie mógł wysiedzieć w jednym miejscu i biegał po całym samochodzie . Nie wiedziałem jak temu zaradzić . Koleżanka poradziła mi abym spróbował oleje Cbd dla zwierząt które mają pomóc wyciszyć się zwierzakowi podczas podróży . Postanowiłem spróbować i faktycznie efekt był natychmiastowy a pies taki spokojny i zadowolony .
    Pozdrawiam :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.